Peavalu

Patsiendi vanus: 42 Sugu: Naine Tervenemise aeg: 3 nädalat
Kordade arv: 6 Intervall: 2x nädalas Massöör: Jüri Mälk

                                                                                                                                   

Probleemi kirjeldus/kaebus:2-3 korda nädalas peavalud. Esineb nii migreenile omaste tunnustega valu kui ka tavalisemat tuikavat peavalu.
Massööri kirjeldus probleemist:Patsient oli massöörile juba mõnda aega tuttav ning ta oli seanssidel üks kord nädalas umbes kaks kuud käinud. Üks kord, kui peavalud jutuks tulid, küsisin, kui tihti Teie pea valutab? Vastuseks oli, ei valuta tihti. Noh nii kaks kolm korda nädalas. Kuna ta arvas, et see on normaalne, tuli enne veidi selgitustööd teha, miks see ei ole normaalne ning millised on alternatiivsed võimalused.Kukla piirkond ning oimukohad olid väga valulikud. Trapetsi ülemine osa oli ka pinges.
Arvatav algpõhjus:Eelkõige näeb siin massöör algpõhjusena vähest enesega tegelemist. Kuna töö nõudis palju füüsilist  liikumist, puudus patsiendil enesega tegelemise rutiin. Arvamine, et küll tablett aitab ainult kuhjas probleemi tõsidust.(Peavalude puhul on tihti raske üheselt algpõhjust määrata, kuna neid tegureid, mis seda põhjustavad võib olla rohkem kui üks. Klimaatilised tegurid ühelt ning igapäeva elu teiselt poolt. Kool, töö arvuti taga, füüsiline töö tsehhis. Pluss veel emotsioonid.)
Raviprotsessi kirjeldus:Massaaži seansid olid seatud kahele korrale nädalas. Massaažistiiliks oli Hiina massaaž turjale, istudes. Kuna patsiendi valulävi oli kõrge, siis tugevus oli maksimumi lähedal. Eesmärgiks võeti trapetsi ning kaela lihaste massaaž. Eriti pinges oli m.sternocleidomastoideus ehk rinnaku-rangluu-nibujätkelihas. Seda pidevast ettepoole vaatamisest. 
Lõpptulemus:Peavalud taandusid täielikult ning patsient ei soovi enam juttu sel teemal teha. Möödas on 4 aastat ning sel perioodil on esinenud üksikud peavalud. Mitte enam kaks-kolm korda nädalas, vaid pigem niipalju aastas!Ravile3