Käevalu

Patsiendi vanus: 79 Sugu: Naine Tervenemise aeg: 3 nädalat
Kordade arv: 8 Intervall: 3x nädalas Massöör: Jüri Mälk

                                                                                                                                   

Probleemi kirjeldus/kaebus:Viimased kaheksa aastat on pea igapäev parem käsi valutanud. Valuvaigistid ega määritavad leevendust ei toonud. Patsiendil oli selline tunne, nagu oleks metall ora piki kätt torgatud. Öösel segas valu und ning harvad ei olnud ka uneta ööd.
Massööri kirjeldus probleemist:Vanem naisterahvas oli väga elurõõmus ning visa hingega, kuid tema läbielamised olid uskumatud. Arstid miskit viga käel ei leidnud ning nii pidigi inimene kannatlikult kannatama. Vahest olnud tunne, et selle käe võiks keegi küljest ära lõigata.Ravikuuriga alustades oli tunda käe kehva vereringet, kuna käsi ja sõrmed olid jahedad. Palju valusaid piirkondi käel ja turjal viitasid verevarustuse häiretele piirkonnas.Väljakutse paistis algul hirmutav!
Arvatav algpõhjus:Kuna patsiendil oli üheksa aastat tagasi atrofeeruma hakanud õlavarre-kakspealihas, võib valude tekkimise põhjust olla seal. Käe vähene liikuvus sellest sai kindlasti üheks kroonilise valu tekkimist  soodustavaks teguriks.
Raviprotsessi kirjeldus:Massaaži seansid olid seatud ülepäeviti nädalas. Valulikud kohad turjal, abaluul ning käel ei lubanud tugevat massaaži teha. Juba pärast esimest-teist korda oli tundlikus vähenenud ning valulikke kohti oli piirkonnas palju vähem. Viienda ravimassaaži järgselt pole häirivat käevalu enam patsient tundnud ning öine uni on sügav ja rahulik.Käe verevarustus taastus ning kui esimesel kolmel-neljal korral oli massaaži alustades käe temperatuur tunduvalt madalam, kui teisel käel, siis hiljem sellist erinevust massöör ei täheldanud
Lõpptulemus:Käe valud taandusid täielikult ning patsient on osutatud abi eest massöörile tänulik. Õhus on vaid üks küsimus: „Kus sa varem olid?“Ravile4