Achilliuse-kõõluse probleem

Patsiendi vanus: 36 Sugu: Mees Tervenemise aeg: 2 kuud
Kordade arv: 11 Intervall: 1-2x nädalas Massöör: Jüri Mälk

                                                                                                                                   

Probleemi kirjeldus/kaebus:Patsient kurdab valulike achilliuse-kõõluseid. Valulikud hommikul ärgates, enne ja pärast treeninguid. Stress ja väsimus pidevalt kangetest kõõlustest. Ajaliselt on probleem olnud pildis kaks aastat, ägedamalt üks kuu.
Massööri kirjeldus probleemist:Tugevalt pinges sääre lihased. Eriti säärekakspealihase välimised küljed mõlemal jalal.Krooniline probleem viitab vähesele venitusharjutuste kasutamisele enne ja pärast treeninguid.

Meditsiiniline diagnoos – Achilliuse-kõõluste krooniline põletik.

Arvatav algpõhjus:Lihaste lühenemisel sääre osas on tekkinud achilliuse-kõõluse põletik, mis on tingitud väikesest panusest eel- ja järelsoojendustel treeningutel. Puudub rutinne harjumus lihashoolduseks.
Raviprotsessi kirjeldus:Eesmärk lõdvestada säärelihaseid, mille tulemusel vabaneb kõõlus pinge alt ning taastub normaalne piirkonna verevarustus. Esimese kolme korra järel oli tulemus vaevumärgatav, kuid pärast seda saabus pööre, mille käigus kadus ära kõigepealt treeningueelne kiskuv tunne, seejärel hommikused valulikud liikuma hakkamised ning lõpuks treengujärgsed valud achilliuse piirkonnas.
Lõpptulemus:Valudest vaba ja edasine lihashooldus paljuski patsiendi enda tehaAchilliuse-kõõluse põletik taandunud ning lihase taastumine heas seisukorras.
Märkused:Alternatiiviks oleks olnud operatsioon.Ravile2