Alaselja probleem

Patsiendi vanus: 53 Sugu: Naine Tervenemise aeg: 2 nädalat
Kordade arv: 10 Intervall: 5x nädalas Massöör: Jüri Mälk

                                                                                                                                   

Probleemi kirjeldus/kaebus:Mure oli selles, et selg ja parem puus valutasid. Tuikav valu seljas ja tuhara piirkonnas ning valu sähvatused varvasteni välja. Patsiendil olid viimased nädalad valu öösel nii suur, et vahest jäi öö magamata. Suuri probleeme oli trepist koju käimisega ning tööl arvuti taga istumisega. Närviarsti vastuvõtul oli käidud ning määratud „diclofenaci“ süstid tuharasse. Diagnoos oli radikuliit. Valuvaigistid tablettidena eriti ei aidanud.
Massööri kirjeldus probleemist:Kui patsient esimesel seansile tuli olid tema silmad magamatusest punased ning ta oli paistis olevat valust väga väsinud.Massaaži protseduuri käigus tehtud diagnostika viitas pingele tuharas. Esimene massaaž oli pigem silitamine, kui midagi muud. Valulikkus piirkonnas, tegi massööri väga ettevaatlikuks. Tõepoolest ainult silitused.
Järgmisel päeval massaaži tulles, avanes huvitav vaatepilt, kus küsimusele, kuidas läheb, järgnes pisarate ilmumine silmadesse ning siiras rõõm tema olekus. Ta oli saanud esimest ööd ilma valuta magada viis tundi järjest.
Selline reaktsioon andis mõistagi ka massöörile hea laengu, sest sellist piirkonna valulikkust kohtab harva. Patsient sai jagu kõigist vaevustest ning tema hommikused koeraga jalutamised said teistsuguse rütmi.
Arvatav algpõhjus:Jutuajamiste käigus tuli välja, et krooniline häda on muret teinud juba kaua aega. Valud hakkasid regulaarselt 2-3 korda aastas käima pärast teist sünnitust ehk umbes 20 aastat tagasi. Arvatavasti hakkasid raseduse/sünnituse ajal tekkinud lihaspinged mõjutama piirkonna vereringet,mille tulemusena jäid niigi lühenenud/väsinud lihased pingesse. Kiirgav valu jala välimist reit mööda, viitab jalga toitva närvi pitsutusele lihaste poolt. 
Raviprotsessi kirjeldus:Massaaži seansid olid seatud igapäevaselt, kuna probleemi tõsisus nõudis äärmist tähelepanu. Lihaspinge iseenesest andis järgi pärast viiendat korda. Siis kadus valulikkus treppist käies. Kui ravi algfaasis moodustasid massaaži ainult silitamised, siis pärast kolmandat korda sai juba järk-järgult tugevust suurendada. Hilisemad protseduurid ei erinenud terve inimese massaažist.
Lõpptulemus:Valu taandus piirkonnast täielikult ning patsient naudib elu ilma sarnaste hädadeta.Ravile1